2016′ daki Avrupa Kupası Hakkında

Ülkemiz için 2016 Avrupa Kupası büyük önem taşıyor. Çünkü bu yıl 8 yıllık bir beklemeden sonra A Milli Takımı’mız Avrupa Kupası Şampiyonası organizasyonuna katılmaya hak kazandı. Turnuvada yarışacak olan 24 takımdan biri olan Türkiye A Milli Takımı’nın teknik direktörlüğünü 3. kez Fatih Terim’in yapacağı açıklanan bilgiler arasında. Sürpriz oyuncular ve güçlü bir takım ile ülkemizi temsil edecek olan ay-yıldızlıların bu yılda başarıları ile Türkiye’yi gururlandırması bekleniyor. 2008 Avrupa Kupası ile ülkemize 3.’lük heyecanını ve gururunu yaşatan A Milli Takımı bu yıl şampiyon olma iddiası ile Fransa’ya gidiyor.

avrupakupasi-2016-07Yapılan kura sonucu A grubunda olduğu açıklanan Fransa bu yıl 2016 EURO için ev sahipliği yapıyor. Arnavutluk, İsviçre ve Romanya ile ilk karşılaşmalarını yapacak olan Fransa ile daha birçok ülke organizasyon için aylardır hazırlanıyor.

Çok uzun bir süredir beklenen kupa maçları için son günler sayılıyor. Haziran ayında yapılacak olan ilk grup maçlarıyla birlikte heyecanlı yaz ve turnuva sürecine girilecek. En az takımlar kadar heyecanlı olan taraftar ve futbol severler turnuva heyecanı için gün sayıyor.

Avrupa Kupası Türkiye

Daha önce katıldığı Avrupa Kupası Şampiyonası turnuvalarında ülkemizi 3.’lüğe götüren A Milli Takımı bu yıl şampiyon olarak Fransa’dan dönmeyi hedefliyor. En son 2008 yılı olmak üzere 3 kez Avrupa Kupası’nda yarışan Türkiye 8 yıllık bir aradan sonra tekrar bu yıl 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarına katılmaya hak kazandı. Grup maçları ileyapılacak elemelerde Türkiye 3 maç ile Hırvatisyan, İspanya ve Çek Cumhuriyeti ile müsabakalara katılacak. İlki 12 Haziran’da oynanacak olan Hırvatistan – Türkiye karşılaşmasının ardından 17 ve 21 Haziran’da İspanya ve Çek Cumhuriyeti ile maç yapılacak. Türkiye eğer bu müsabakalar sonrası bir üst seviyeye çıkmaya hak kazanırsa ülkemizi son 16 turu, çeyrek final, yarı final yada final maçlarında temsil edebilecek.

Birçok ülkenin güçlü kadrolar ile katılacağı Avrupa Kupası turnuvalarında kıyasıya bir rekabete seyirci olabilirsiniz. Ülkeler için son derece önemli olan bu futbol turnuvası için her defasında milyonlarca kişi seferber oluyor. Hem takım hem de taraftar için oldukça coşkulu olan bu sürece Haziran ayının ilk haftalarından itibaren seyirci olabilirsiniz.

2016 Şampiyonluk Maçları

Uzun bir süredir Avrupa Kupası organizasyonlarına katılmayan Türkiye, bu yıl yine Fatih Terim’in teknik direktörlüğünü yaptığı 2016 Avrupa Kupası Türkiye takımı ile şampiyonluğa hazırlanıyor. Haziran ve Temmuz boyunca oynanacak maçlar sonrası 10 Temmuz’da yapılacak final maçı ile şampiyonun belirleneceği heyecanlı organizasyon için büyük hazırlıklar yapılıyor. İnternet spor basını aracılığı ve diğer spor kanalları aracılığı ile gelişmeleri takip edebilir ve 8 yıl sonra ülkemizi temsil edecek A Milli Takımı oyuncuları performanslarını izleyebilirsiniz. Milyonların nefeslerini tutarak izleyeceği kupa maçları Haziran 10 ile tüm dünyada yankı uyandıracak anlara sahne olacak.