Squawka (İnceleme)

Futbol alanında kapsamlı bilgilere objektif olarak ulaşmak için mutlaka sağlıklı kaynakların kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde takımlar hakkında doğru analiz yapma olasılığı ortadan kalkmış olur. Squawka online platformunda birçok farklı alanda haberlere erişebilirken bir yandan da lig durumları hakkında detaylıca bilgilendirme şansını elde edebilirsiniz. Erişim sağlamak istediğiniz internet tarayıcısı konusunda site tarafından özel bir bilgilendirme yapılmamıştır. Kullanıcılar bu alan hakkında kendi isteklerine göre bir seçim yapabilirler. Bilgisayarlar üzerinden de bu veri sitesin erişim dağlayabilirsiniz. Mobile olarak da ulaşım sağlama imkanınız bulunmaktadır. Squawka futbol ile alakası olan kişilerin ve kendini bu alanda daha da geliştirme imkanı elde etmeleri mümkündür. Hem haberler hem de lig bilgileri site kapsamında bütün kullanıcılara erişime açık bir biçimde bulunmaktadır.

Kayıt ve Giriş İşlemleri

İnternette bulunan diğer siteler gibi kayıt işlemi zorunlu tutulmamıştır. Zorunlu olmadığı gibi profilin hazırlanması ve kayıt işlemlerinin gerçekleştirilmesi kişilerin daha hızlı bir biçimde bilgi almasını sağlayacaktır. Kendi zevklerinize ya da spor anlayışınıza göre sitenizi istediğiniz gibi şekillendirme imkanını elde edebilisiniz. Kayıt olmak isteyen kişilerin sağ köşede bulunan kayıt butonuna tıklaması yeterli olacaktır. Tasarım bakımından hızlı bir yapısı olan siteyi kullanan kişilerin kayı işlemleri de giriş işlemleri de dakikalar içerisinde gerçekleşecektir. Hali hazırda kayıt ile alakalı olan buton ile giriş ile alakalı olan buton yan yana koyulmuştur. Bu işlemleri gerçekleştirmek için kişilerin bir yaş sınırı karşılaması gibi bir prosedürün söz konusu olmadığını da belirtmek gerekmektedir. Futbol ile alakalı olan her kişi siteye erişim sağlayabilir ve kullanıma başlayabilir. Her iki işlemi de mobile olarak da kullanabilirsiniz. Bu işlemler sırasında veri kullanımının ne derecede olduğu konusunda sitede bir bilgi bulunmamaktadır.

Sitede Neler Var

Bu başlık altında değerlendirmeye alınması gereken unsurların bir hayli geniş olduğunu belirtmek gerekmektedir. Sitede neler var denildiği zaman göz atılması gereken alt başlıklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Fikstür
 • Haberler
 • Canlı skorlar
 • Sonuçlar
 • Sanal futbol
 • Statlar hakkında genel bilgiler
 • Spor haberleri
 • Takımların sıralamaları
 • Sosyal medya kanalları

Her başlığa tıklayarak daha detaylı bilgiler elde etme imkanını yakalayabilirsiniz. Sitede neler var diye merak  eden kişilerin öncelikli olarak istedikleri bir tarayıcı yardımı ile sitenin ana sayfasına erişmeleri gerekmektedir. Bu alt başlıkları sizin zevk alanınıza daha hitap eder biçimde düzenlenmesi için kayıt olmanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde kendi verilerinize daha hızlı erişebilir ve değerlendirmeye alabilirsiniz. Bahsedilmesi gereken bir diğer unsur da site tasarımıdır. Site tasarımı alanında kullanımın bir hayli kolay olduğu kullanıcıların en beğendiği noktalardan bir tanesidir. Şık ve modern bir görsele sahip olduğu da belirtilmektedir. Bu konu hakkında aklınıza yatmayan noktalar varsa sosyal medya sitelerinden diğer kullanıcılara erişme imkanını elde edebilirsiniz.

Canlı Skor

Beyaz bir zemin üzerine yerleştirilmiş olan seçeneklerden oluşturulmuş olan Squawka seçenekleri kişilerin kullanımını daha da kolaylaştırmaktadır. Site ana başlıklardan ve alt başlıklardan oluşmaktadır. Ana başlıkların içerisinde yer alan alt başlıklar ok ile seçeneklerin üzerine tıklandığı zaman kısa bir süre içerisinde ortaya çıkmaktadır. Bu da tasarımın pratikliğinden kaynaklanmaktadır. Canlı skor ile alakalı butona tıkladığınız zaman Öncelikli olarak lig seçmeniz gerekecektir. Ligi başarılı bir biçimde seçtikten sonra zaten ilgili olan müsabakalar ve bu müsabakaların sonuçları karşınıza çıkacaktır. Veriler siteye yerleştirildikten sonra müsabakanın sağ kısmında daha fazla bilgi butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu şekilde hem maçın genel durumu hakkında hem de skoru hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bahis konusunda ve futbol alanında yetkinlik kazanmak isteyen kişilerin canlı skor başlığını sık sık kontrol etmeleri gerekmektedir. Böylece takım ve oyuncu performansını denetleme ve genel bir yoruma ulaşma imkanının da sahibi olmuş olursunuz. Ligler konusunda hiçbir bilgisi olmayan kişiler bile bu başlık vasıtası ile oyuncuları ve takımları tanıma fırsatını elde edebilirler.

Sosyal Medya

Sosyal medya artık sitelerin kendi ana sayfalarından bile daha çok ziyaret edilen bir araç haline gelmiştir. Özellikle Twitter ve Facebook herkes tarafından kullanılan bir profil olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun da farkında olan Squawka platformu sosyal medya kanalları ile de kullanıcılarına ulaşmayı ihmal etmemiştir. An itibari ile kişilerin bu site hakkında bilgi alabilecekleri sosyal medya araçları şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • Instagram
 • Pınterest
 • Youtube

Her bir sosyal medya kanalı ile kişilerin sayfaya ve sayfa kullanıcılarına erişme hakları bulunmaktadır. Bu kanalları kullanan kişilere özel olarak fırsatlar ve özel ipuçları da site tarafından ortay konulmaktadır. Squawka sitesine tarayıcınız vasıtası ile erişim sağlamamış olsanız bile sosyal medya sayfalarına kısa bir göz atmanız her açıdan sizin için yeterli olacaktır. Haberler hakkında detaylar öğrenmek ve daha fazla bilgi almak için özellikle sitenin ana sayfasına erişmeniz gerekmektedir.